BIP Bytom Odrzański

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Konkursy OPP Ogłoszenie o konkursie OPP 2024

Ogłoszenie o konkursie OPP 2024

Email Drukuj PDF

BURMISTRZ BYTOMIA ODRZAŃSKIEGO

ogłasza:

otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego przez organizacje pozarządowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, w zakresie upowszechniania kultury fizycznej na terenie na terenie Gminy Bytom Odrzańskiw roku 2024

 

1. Celem zadania jest wspieranie realizacji zadań publicznych w zakresieupowszechniania kultury fizycznej, umożliwiające powszechny dostępi uczestnictwo mieszkańców Gminy Bytom Odrzański w formach aktywności fizycznej.

2. Zadania realizowane w ramach konkursu:

Zadanie nr 1: Organizowanie i prowadzenie zajęć, zawodów w zakresie kultury fizycznej w dyscyplinie sportowej piłka nożna – rozgrywki 3 ligi w sezonie 2024/2025, kategoria Junior Młodszy B1, trampkarze, młodziki, orliki, żaki.

Zakres zadania:

-     prowadzenie zajęć treningowych,

-     organizowanie zajęć, zawodów oraz imprez sportowych o zasięgu lokalnym i ponadlokalnym,

-     udział w zawodach w ramach współzawodnictwa sportowego,

-     reprezentowanie gminy w zawodach i turniejach międzygminnych,

Kwota przeznaczona na realizację zadania – 200 000,00 zł

 

3. Zaplanowana kwota (łącznie: 200 000,00 zł) może ulec zmianie w przypadku stwierdzenia, że zadanie można zrealizować mniejszym kosztem lub zaistnieje konieczność zmiany budżetu gminy w części przeznaczonej na zadanie z zakresu kultury fizycznej z ważnych przyczyn, niemożliwych do przewidzenia w dniu ogłoszenia konkursu.

4. Suma środków publicznych przeznaczonych na realizację zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury fizycznej w roku 2023 wyniosła 371 714,00zł.

5. W otwartym konkursie ofert mogą uczestniczyć podmioty określone w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, które spełnią następujące warunki:

           1. Będą realizować zadania na rzecz mieszkańców Gminy Bytom Odrzański i organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 pkt. 1 ustawy realizujących zadania na terenie Gminy Bytom Odrzański.

           2. Dysponują odpowiednio wyszkoloną kadrą, zdolną do realizacji zadania.

           3. Posiadają doświadczenie niezbędne do realizacji zadań będących przedmiotem konkursu.

           4. Przedstawią poprawnie sporządzoną ofertę na formularzu, którego wzór zawiera Załącznik nr 1 do Rozporządzenia Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 roku w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz. U. z 2018 r. poz. 2057).

6. Oferta konkursowa powinna zawierać starannie wypełnioną ofertę, której wzór dostępny jest w formie elektronicznej w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Bytom Odrzański. Oferta stanowi Załącznik Nr 1 do Rozporządzenia Przewodniczącego Komitetu Do Spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz. U. z 2018 r. poz. 2057)

Tryb wyboru oferty

7. 1. Oceny zgłoszonych ofert dokonywać będzie Komisja Konkursowa powołana w drodze Zarządzenia przez Burmistrza Bytomia Odrzańskiego.

2. Wybór ofert zatwierdza Burmistrz Bytomia Odrzańskiego odrębnym Zarządzeniem.

3. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń oraz zamieszczenie w Biuletynie Informacji Publicznej.

4. Warunkiem otrzymania dotacji jest zawarcie umowy (według wzoru określonego w Rozporządzeniu Przewodniczącego Komitetu Do Spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań - (Dz.U. z 2018 r. poz. 2057).

5. Przyznana dotacja może być przeznaczona na realizację zadania dopiero od dniem podpisania umowy.

Zasady przyznawania dotacji

8.1. Dotacje na realizację zadania otrzymują podmioty, których oferty zostaną wybrane w postępowaniu konkursowym. Złożenie oferty o dofinansowanie nie jest równoznaczne z przyznaniem dotacji.

2. Zlecenie zadania i udzielenie dotacji następuje z odpowiednim zastosowaniem przepisów art. 16 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. Z 2023 r., poz. 571)

3. Oferent zobowiązany jest do wypełnienia oferty realizacji zadania publicznego zgodnie z opisem w poszczególnych punktach. Należy w pkt III. 6 oferty wskazać jasno definiowalny/-e, policzalny/-e, rezultat/-y tzw. twarde (ilościowe), z uwagi na konieczność rozliczenia realizacji zadania publicznego.

4. Wymagany jest udział innych środków finansowych w wysokości min. 10% od wnioskowanej dotacji w realizowanym zadaniu, w tym: środki finansowe własne, i/lub środki finansowe z innych źródeł publicznych.

5. Kwota przyznanej dotacji może być niższa niż wnioskowana w ofercie. W takim przypadku oferentowi przysługuje prawo negocjowania zmniejszenia zakresu zadania, poprzez dostarczenie korekty oferty lub rezygnacja z jego realizacji.

6. Dotacja nie może być przeznaczona na działania inwestycyjne.

7. Suma kosztów administracyjnych może wynosić max. 10%.

8. Warunkiem zawarcia umowy dotacji jest: akceptacja przez strony postanowień umowy.

9. Postępowanie w sprawie przyznania dotacji odbędzie się zgodnie z zasadami określonymi w Ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2023 r. poz.571).

10. Burmistrz Bytomia Odrzańskiego może pozbawić przyznanej dotacji w przypadku stwierdzenia okoliczności uniemożliwiających prawidłową realizację zadania publicznego.

11. Burmistrz Bytomia Odrzańskiego może odmówić podmiotowi Programu wyłonionemu w konkursie przyznania dotacji i podpisania umowy w przypadku, gdy okaże się, iż rzeczywisty zakres realizowanego zadania znacząco odbiega od opisanego w ofercie, podmiot lub jego reprezentanci utracą zdolność do czynności prawnych, zostaną ujawnione nieznane wcześniej okoliczności podważające wiarygodność merytoryczną lub finansową oferenta lub w przypadku niedostarczenia wymaganej korekty oferty w terminie pozwalającym na przygotowanie i podpisanie umowy.

12. Procedura udzielenia dotacji na realizację zadań publicznych jest zgodna z przepisami:

           1) Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. Z 2023 r., poz. 571);

           2) Programu współpracy Gminy Bytom Odrzański z organizacjami pozarządowymi na 2024 rok przyjętego uchwałą Rady Miejskiej w Bytomiu Odrzańskim Nr XXXV/278/2024 z dnia 8 lutego 2024 r.

Termin i warunki realizacji zadania

9.1. Konkurs obejmuje zadanie, które realizowane będzie od dnia podpisania umowy do dnia 31 grudnia 2024 roku z zastrzeżeniem, że szczegółowe terminy realizacji zadania określone zostaną w umowie.

2. Zadanie winno być zrealizowane z najwyższą starannością, zgodnie z zawartą umową oraz obowiązującymi standardami i przepisami w zakresie opisanym w ofercie.

3. W przypadku otrzymania dotacji, zmiana harmonogramu i kosztorysu oraz warunków realizacji zadania możliwa będzie wyłącznie przed dokonaniem wydatków na realizację zadania, za zgodą Burmistrza Bytomia Odrzańskiego, w formie aneksu do umowy na realizację zadania – w sytuacji kiedy zmiany te przekroczą 50% wartości poszczególnych pozycji kosztorysu.

4. Organizacja realizująca zadanie publiczne będzie miała możliwość dokonywania samodzielnego przesuwania środków finansowych pomiędzy poszczególnymi pozycjami w kosztorysie, pod warunkiem, że zmiany te nie przekroczą 50% wartości poszczególnych pozycji kosztorysu.

5. Oferent wydatkuje przyznaną dotację w trybie konkursowym, po podpisaniu umowy z Gminą Bytom Odrzański.

6. Oferent zobowiązany jest do złożenia sprawozdania z wykonania zadania publicznego w ciągu 30 dni od zakończenia realizacji zadania wg wzoru stanowiącego załącznik Nr 3 do Rozporządzenia Przewodniczącego Komitetu Do Spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz. U. z 2018 r. poz. 2057).

7. Dotacja nie może być wykorzystana na:

            1) wydatki powstałe przed terminem realizacji zadania tj. nie wcześniej niż przed datą podpisania umowy;

            2) wydatki powstałe po dacie zakończenia realizacji zadania publicznego określonego w umowie o udzielenie dotacji, z uwzględnieniem terminu 14 dni od dnia zakończenia realizacji zadania publicznego / nie później jednak niż do dnia 31 grudnia 2024 roku;

            3) pokrycie kosztów statutowych niezwiązanych bezpośrednio z realizacją zadania.

8. Termin wykorzystania dotacji, określony zostanie w umowie o wsparcie realizacji zadania.

9. Środki z przyznanej dotacji mogą być wydatkowane wyłącznie na pokrycie wydatków, które:

            1) zostaną przewidziane w ofercie lub uwzględnione w korekcie oferty stanowiącej załącznik do umowy zawartej pomiędzy oferentem a Gminą Bytom Odrzański;

            2) spełniają wymogi racjonalnego, oszczędnego gospodarowania środkami publicznymi z zachowaniem zasad uzyskiwania najlepszych efektów z danych nakładów;

            3) zostały faktycznie poniesione w terminie określonym w umowie;

            4) są poparte stosownymi dokumentami, w szczególności zostały wykazane w dokumentacji finansowej oferenta.

10. Za koszty, których nie można sfinansować z przyznanej dotacji, uznaje się w szczególności:

            1) nie związane bezpośrednio z realizacją zadania;

            2) z tytułu opłat i kar umownych;

            3) zakupu nieruchomości;

            4) poniesione na przygotowanie oferty;

            5) rezerwy na pokrycie przyszłych strat i zobowiązań;

            6) działalność gospodarczą podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego;

            7) zobowiązanie z tytułu pożyczki, kredytu lub wykupu papierów wartościowych oraz koszty obsługi zadłużenia , jak również odsetki z tytułu niezapłaconych w terminie zobowiązań;

            8) remonty pomieszczeń i obiektów budowlanych.

11. Inne środki finansowe tj. środki finansowe własne i/lub świadczenia pieniężne od odbiorców zadania publicznego i/lub środki finansowe z innych źródeł publicznych związane z realizacją zadania publicznego określone w ofercie lub korekcie oferty, podlegają wykorzystaniu na wydatki od dnia rozpoczęcia zadania, zgodnie z harmonogramem zawartym w ofercie, poprzez ich zapłatę w terminie określonym w umowie o wsparcie realizacji zadania publicznego, z uwzględnieniem terminu 14 dni od dnia zakończenia realizacji zadania publicznego / nie później jednak niż do dnia 31 grudnia 2024 roku,

12. Oferent zobowiązuje się zapewnić dostępność osobom ze szczególnymi potrzebami w zakresie realizowanych zdań z uwzględnieniem minimalnych wymagań zgodnie z ustawą o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. 2022 r., poz. 2240)

Termin i sposób składania ofert

10.1. Oferty powinny być składane w formie pisemnej w kopercie z dopiskiem „KONKURS" oraz jasnym wskazaniem rodzaju zadania, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 3.10.2024 r. do godz. 15:00 w Urzędzie Miejskim, Rynek 1, 67-115 Bytom Odrzański.

2. Dopuszcza się złożenie oferty drogą elektroniczną na skrzynkę podawczą Urzędu Miejskiego Bytom Odrzański, zwanego dalej Urzędem (w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 lutego 2005 roku o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne Dz. U z 2023 r.,poz,57 ze  zm.) podpisanej za pomocą podpisu kwalifikowanego lub profilu zaufanego lub podpisu osobistego za pomocą e-dowodu, które przesyła się w formie dostępnej, zgodnie z ustawą z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. Z 2022r., poz.2240, w formacie „pdf"

3. O terminie wpływu oferty wysłanej za pośrednictwem operatora pocztowego lub firmy kurierskiej decyduje data dostarczenia przesyłki, w przypadku oferty złożonej osobiście lub złożonej na elektroniczną skrzynkę podawczą Urzędu data wpływu do siedziby Urzędu. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

4. Obowiązek sporządzenia kompletnej oferty spoczywa na oferencie.

5. Do oferty należy dołączyć:

            1) kopię umowy lub statutu spółki potwierdzoną za zgodność z oryginałem - w przypadku, gdy oferent jest spółką handlową, o której mowa w art. 3 ust.3 pkt. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2023 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie;

            2) akt prawny regulujący zadania, strukturę organizacyjną i sposób działania podmiotu Programu (np. statut, regulamin) potwierdzony za zgodność z oryginałem;

            3) w przypadku podmiotów Programu nie wpisanych do Krajowego Rejestru Sądowego kopię wyciągu z właściwego rejestru lub ewidencji prowadzonej przez właściwy organ (odpis musi być zgodny z aktualnym stanem faktycznym i prawnym, niezależnie od tego, kiedy został wydany);

            4) w przypadku kościelnych osób prawnych: zaświadczenie o osobowości prawnej parafii oraz upoważnienie dla proboszcza o reprezentowaniu parafii i zaciąganiu zobowiązań finansowych i dekret powołujący kościelną osobę prawną;

            5) w przypadku oddziału terenowego podmiotu Programu składającego ofertę niezbędne jest załączenie pełnomocnictwa zarządu głównego dla przedstawicieli ww. oddziału do składania w imieniu tego podmiotu Programu oświadczeń woli.

            6) informację zawierającą numer rachunku bankowego oferenta oraz dane osoby upoważnionej lub osób upoważnionych do zawierania umów (imię i nazwisko, funkcję oraz numer PESEL).

6. Podmioty programu, których oferty będą posiadały braki formalne, w szczególności: niekompletne pod względem wymaganych załączników, bez kompletu wymaganych podpisów, potwierdzenia za zgodność z oryginałem oraz nie zawierające jednoznacznej deklaracji oferenta zawartej w oświadczeniach oferty, maja możliwość ich uzupełnienia w terminie 3 dni roboczych od dnia poinformowania podmiotu Programu. Oferty nieuzupełnione w wyżej określonym terminie, nie będą podlegać rozpatrzeniu,

Kryteria wyboru ofert

11.1. Kryteria formalne:

            a) podmiot Programu składający ofertę spełnia wymogi formalne określone w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. Z 2023 r., poz.571),

            b) oferta została złożona w terminie określonym w ogłoszonym konkursie,

            c) zadanie publiczne wpisuje się w cele konkursu,

            d) oferta w wersji papierowej lub złożona na elektroniczną skrzynkę podawczą Urzędu, została podpisana czytelnie przez osobę/y upoważnioną/e do składania oświadczeń woli w imieniu oferenta w przypadku braku pieczątki imiennej lub podpisana za pomocą podpisu kwalifikowanego lub profilu zaufanego lub podpisu osobistego za pomocą e-dowodu, które przesyła się w formie dostępnej zgodnie z ustawą z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2022r., poz. 2240), w formie pdf,

            e) dołączono do oferty złożonej w wersji papierowej lub złożonej na elektroniczną skrzynkę podawczą Urzędu kopię umowy lub statutu spółki potwierdzoną za zgodność z oryginałem w przypadku gdy oferent jest spółką prawa handlowego, o której mowa w art.3 ust.3 pkt.4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie,

            f) dołączono do oferty złożonej w wersji papierowej lub złożonej na elektroniczną skrzynkę podawczą Urzędu akt prawny regulujący zadania, strukturę organizacyjną i sposób działania (np. statut, regulamin)

            g) dołączono do oferty złożonej w wersji papierowej lub złożonej na elektroniczną skrzynkę podawczą Urzędu w przypadku pod­miotów Programu nie wpisanych do Krajowego Rejestru Sądowego kopię wyciągu z właściwego rejestru lub ewidencji prowadzo­nej przez właściwy organ (odpis musi być zgodny z aktualnym stanem faktycznym i prawnym, niezależnie od tego, kiedy został wydany),

            h) dołączono do oferty złożonej w wersji papierowej lub złożonej na elektroniczną skrzynkę podawczą Urzędu w przypadku kościelnych osób prawnych: zaświadczenie o osobowości prawnej parafii oraz upoważnienie dla proboszcza o reprezentowaniu parafii i zaciąganiu zobowiązań finansowych i dekret powołujący kościelną osobę prawną,

            i) dołączono do oferty złożonej w wersji papierowej lub złożonej na elektroniczną skrzynkę podawczą Urzędu w przypadku oddziału terenowego podmiotu Programu składającego ofertę pełnomocnictwo zarządu głównego dla przedstawicieli ww. oddziału do składania w imieniu tego podmiotu Programu oświadczeń woli;

2. Kryteria merytoryczne - max 30 pkt

            a) rzetelność przedstawionego syntetycznego opisu zadania wraz ze wskazaniem miejsca realizacji i grupy docelowej oraz rzetel­ność opisu potrzeb wskazujących celowość wykonania zadania publicznego wraz z opisem sposobu rozwiązywania problemów/za­spokajania potrzeb grupy docelowej oraz komplementarność z innymi działaniami podejmowanymi przez organizację lub inne pod­mioty (0-15 pkt)

            b) rzetelność przedstawionego harmonogramu, w tym opis poszczególnych działań w zakresie realizacji zadania (określenie uczestników oraz miejsca realizacji), spójność działań z opisem i kosztorysem, zgodność terminu rozpoczęcia i zakończenia zadania z poszczególnymi działaniami (0-10 pkt)

            c) rzetelność opisu zakładanych rezultatów realizacji zadania publicznego oraz dodatkowych informacji dotyczących rezultatów (0-5 pkt)

3. Kryteria organizacyjne - max 10 pkt

            a) dotychczasowe doświadczenie oferenta w szczególności w zakresie, którego dotyczy zadanie publiczne (0-5pkt)

            b) zasoby kadrowe (należy opisać kwalifikacje osób oraz ich sposób zaangażowania w realizację poszczególnych działań, z uwzględnieniem wolontariuszy oraz członków organizacji świadczących prace społeczne), rzeczowe i finansowe oferenta, które będą wykorzystywane do realizacji zadania (0-5 pkt)

4. Kryteria finansowe - max 10 pkt

            a) rzetelność i przejrzystość kalkulacji przewidywanych kosztów, w tym: zasadność wydatków, spójność wydatków z syntetycznym opisem zadania oraz planem i harmonogramem działań, racjonalne przedstawienie budżetu zadania, właściwe użycie rodzaju miar, zasadność przyjętych stawek jednostkowych w odniesieniu do średnich cen rynkowych (0-5 pkt),

            b) Udział innych środków finansowych (w tym: środki finansowe własne i/lub środki finansowe z innych źródeł publicznych) w wysokości min. 2% od wnioskowanej dotacji i ewentualnego wkładu osobowego i/lub rzeczowego w realizowanym zadaniu, w tym: praca społeczna, wycena wkładu rzeczowego (0-5 pkt)

Maksymalna liczba punktów możliwych do zdobycia wynosi 50 pkt

5. Za ofertę zaopiniowaną pozytywnie uważa się każdą, która średnio uzyska powyżej 30 punktów.

6. Ostateczną decyzję o przyznaniu dotacji oraz jej wysokości podejmuje Burmistrz Bytomia Odrzańskiego.

Zastrzeżenia

12. Burmistrz Bytomia Odrzańskiego zastrzega sobie prawo do:

            1. Odwołania konkursu.

            2. Przesunięcia terminu składania ofert.

            3. Zmiany terminu rozpoczęcia i zakończenia postępowania konkursowego.

            4. Możliwości dokonania zmian w kwotach zarezerwowanych na realizację zadań.

Termin rozpatrzenia ofert

13. Oferty zostaną rozpatrzone do dnia 7 października 2024 roku.

Dodatkowych informacji na temat warunków i możliwości uzyskania dotacji udziela inspektor ds. kultury, sportu i turystyki w Urzędzie Miejskim w Bytomiu Odrzańskim, pok. nr 14, tel. 68 3884022 lub mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Szukaj

Reklama

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 72 gości